Czy chcesz poznać sekret? | BazakBal | Nowy wymiar sztuki | 100% produkt polski
FACEBOOK

0

  • Brak produktów w koszyku.

Czy chcesz poznać sekret?

„O najważniejszych sprawach najtrudniej opowiedzieć. Są to sprawy, których się wstydzisz, ponieważ słowa pomniejszają je — słowa powodują, iż rzeczy, które wydawały się nieskończenie wielkie, kiedy były w Twojej głowie, po wypowiedzeniu kurczą się i stają się zupełnie zwyczajne. Jednak nie tylko o to chodzi, prawda? Najważniejsze sprawy leżą zbyt blisko najskrytszego miejsca twej duszy, jak drogowskazy do skarbu, który wrogowie chcieliby ci ukraść. Zdobywasz się na odwagę i wyjawiasz je, a ludzie dziwnie na ciebie patrzą, w ogóle nie rozumiejąc, co powiedziałeś, albo dlaczego uważałeś to za tak ważne, że prawie płakałeś mówiąc. Myślę, że to jest najgorsze. Kiedy tajemnica pozostaje niewyjawiona nie z braku słuchacza, lecz z braku zrozumienia”.

Stephen King, Cztery pory roku

Tajemnica, bo o niej tu mowa. Znana od zarania dziejów. Dumnie krocząca poprzez epoki. Tańcząca z Władzą taniec godowy, zbierający krwawe żniwo w historii ludzkości. Niebezpieczna, intrygująca, kochanka wielu istot. Majestatycznie patrząca na świat. Przyciągająca jak magnes, wszystkich chcących posiąść arkana wiedzy, osnute mgłą tajemniczości.

Choć dobrze jest znać odpowiedzi na większość zagadek i tajemnic, jakie niesie za sobą życie, bodaj parę winno zostać nie rozwiązanych, dla dobra samego człowieka, aby nie urósł w pychę, sądząc, iż jest ponad wszystkim i wszystko wie. A także dla dodania urody życiu, które bez tajemnic jest jak chleb bez soli”.

Dorota Terakowska, Córka Czarownic

Zastanawiam się, czy warto posiąść każdą tajemną wiedzę? Co bym zrobiła, gdybym wiedziała wszystko o wszystkim i wszystkich? Czy pozostałabym takim człowiekiem jak do tej pory? Może tak szerokie spektrum wiedzy by mnie odczłowieczyło? Czym ona jest, że ma tak silną władzę nad ludźmi?

Sądzę, iż znając wszystkie sekrety nie była bym już taką samą osobą. Nie wiem, może by mnie to wszystko zachwyciło bądź zasmuciło? Może wywołało we mnie gniew i rozpacz albo radość i szczęście? Na Pewno wszystko byłoby inne niż do tej pory.

Narodziłaby się nowa Ja. Czy aby na pewno? Czy warto?

„Czy sekret wciąż sekretem jest, gdy nikogo nie obchodzi,

gdy wiedza, którą o mnie masz,

w żaden sposób nie zaszkodzi,

temu, jak żyjesz – i czujesz – i jak oddychasz,

gdy to, co we mnie jest, spotykasz…”

Maggie Stiefvater, Niepokój

Dlatego wolę być taka, jaka jestem. Pełna kłębiących się pytań. Nieznająca wszystkich tajemnic tego świata. Żyjąca i akceptująca inne istoty, ponieważ wspólnie tworzymy coś pięknego. Tym czymś jest otaczający nas świat pełen niespodzianek.


W.Odwiedź sklep