Czy potrafimy być szczęśliwi? | BazakBal | Nowy wymiar sztuki | 100% produkt polski
FACEBOOK

0

  • Brak produktów w koszyku.

Czy potrafimy być szczęśliwi?

„Opłacz to, wykrzycz to, a później weź się w garść, stań na nogi i zacznij żyć.

Możesz żyć tak szczęśliwie, że głowa mała”.

Adam Szustak

Szczęście jest najważniejszą emocją, wywołaną przez bardzo pozytywne, uskrzydlające doświadczenie. Często jest połączone ze śmiechem, bądź uśmiechem. Ogólnie ujmując, wprowadza nas w stan dobrego samopoczucia i zadowolenia.

Dlaczego tak wspaniały stan przeżywamy tak rzadko? Czy nasza psychika jest na nią zamknięta? Jak wielu ludzi czuje się szczęśliwych? Może jednak szczęście, to stan utopijny?

Zobaczcie jakby, to było pięknie, gdyby wszyscy byli szczęśliwi. Idziesz ulicą i widzisz, jak wszyscy wokół uśmiechają się do siebie. Jeden drugiemu pomaga. Ludzie są wobec siebie życzliwi. Ależ się rozmarzyłam. Przecież opisałam świat utopijny. Halo, tu Ziemia. Ludzie ze sobą walczą i wykorzystują każdego dnia. Negatywne emocje bombardują nas wszędzie. Nie jesteśmy w stanie bronić się przed nimi.

A przecież, „szczęście nie zależy od warunków zewnętrznych. Zależy ono od warunków wewnętrznych” każdego z nas. Jak mawiał Dale Carnegie

Co daje nam szczęście? Większość społeczeństwa twierdzi, że pieniądze go dostarczają. Na pewno? Analizując ten stan rzeczy, to wszyscy ludzie bogaci powinni być szczęśliwi. Przecież tak nie jest.

Dlaczego tak wielu z bogatych ludzi popełnia samobójstwa? Czy zastanawialiście się, ile oni muszą pracować, aby móc zarabiać ”kokosy”? Nie dotyczy to oczywiście środowiska „Old money”, czyli tych, co są spadkobiercami potężnych fortun.

Ja się kiedyś zastanawiałam, co by było gdyby? Jednak już tego nie robię. Z moich wpisów zapewne się zorientowaliście, że przyjmuje życie takim, jakie jest. Jednak mam nadzieję, że doświadczę w swojej wędrówce po Ziemi, szczęście.

Pamiętam dziecięce lata pełne beztroski. Mam przed oczami obraz, roześmianych dzieci, które biegały po podwórku zajęte „swoimi sprawami”. Ależ to było dawno temu. Dlaczego my dorośli zatracamy taką radość życia?

„Wszyscy pragniemy szczęścia i bardzo o nie zabiegamy. Ale kiedy już przyjdzie, zaczynamy rozglądać się trwożnie za rachunkiem, jaki nam przyjdzie za nie zapłacić”.

Jonathan Carroll

Czemu inni ludzie, widząc, kogoś szczęśliwego starają się zrujnować jego świat. Świat, który wypracował sobie sam. Bez niczyjej pomocy.

„Gdyby ci nikt nie powiedział, że nie będąc kochanym, jest się nieszczęśliwym, byłbyś szczęśliwy. Jeszcze jedno złudzenie: że zewnętrzne zdarzenia lub inni ludzie mogą cię zranić. Nie mogą. To ty im dajesz taką władzę nad sobą”.

Anthony de Mello


W.Odwiedź sklep