Dusza a świat | BazakBal.com | Nowy wymiar polskiej sztuki
FACEBOOK

0

  • Brak produktów w koszyku.

Dusza a świat

Używasz lustra, aby zobaczyć swoją twarz; używasz dzieł sztuki, aby zobaczyć swoją duszę.

George Bernard Shaw

Dusza, nieuchwytny element naszej egzystencji, wywołuje liczne dyskusje. Co to jest? Autorzy opisują ją jako źródło życia, zarówno materialne, jak i niematerialne, śmiertelne i nieśmiertelne.

 

 

Paulo Coelho zauważa, że wszystko, od kamienia po myśl, posiada duszę. Twierdzi też, że Ziemia jako żywy byt ma własną duszę, która korzystnie wpływa na nas, choć często tego nie dostrzegamy.

Myśliciele na całym świecie debatują, dlaczego tak niewiele wiemy o duszy. Dla mnie to enigma, która inspiruje i fascynuje.

Jaume Cabre w Wyznaję twierdzi, że niektóre zakamarki duszy pozostają tajemnicą, bo nie da się całkowicie poznać drugiego człowieka. Czy wiedza o duszy jest ukryta, czy bardziej dostępna, niż przypuszczamy?

Uważam, że ludzka istota jest skomplikowana, a jej tajemnice nie są nam w pełni dostępne. Lauren Oliver porównuje ludzi do tuneli i jaskiń, których dusz nigdy nie poznamy w całości.

Zastanawiam się, czy warto zgłębiać tę tematykę. Może jesteśmy stworzeni do poszukiwania odpowiedzi, jak sugeruje S.I.W. w Nienasyceniu: Nieskończone są kondygnacje duszy ludzkiej. Trzeba tylko umieć nieustraszenie brnąć w głąb.

Mam nadzieję, że dusza pozwala nam doświadczać życia w wielu wymiarach. Jess Rothenberg w Po tamtej stronie ciebie i mnie opisuje piekło jako miejsce, gdzie ludzie, których kochasz, wyrywają ci duszę.

W.