Jacy naprawdę jesteśmy | BazakBal | Nowy wymiar sztuki | 100% produkt polski
FACEBOOK

0

  • Brak produktów w koszyku.

Jacy naprawdę jesteśmy

„Kiedy dotrę do Europy, muszę znaleźć rzeźbiarza, który potrafi tchnąć życie w moją wizję. Inżynierskie prace nad wnętrzem konstrukcji nie będą miały znaczenia dla ludzi, którzy zobaczą tylko to, co znajdzie się na zewnątrz. – W zamyśleniu odniósł na nią wzrok. – Moim zdaniem w życiu też tak często bywa. Zgadzasz się?”

„Siedem sióstr” Lucinda Riley

Nie wiem dlaczego, ale przed oczami pojawiły mi się eksponaty z wystawy Body Words Polska. Człowiek na co dzień nie zastanawia się nad budową naszego ciała. Podchodzi do lustra i widzi tylko swoje odbicie. Obraz czegoś kompletnego. Jednak w naszym ciele funkcjonuje wiele systemów, które muszą perfekcyjnie pracować, abyśmy byli zdrowi. Tego już w odbiciu lustrzanym nie widzimy.

To tak, jak patrzymy na zdjęcie i zadowala nas, że ktoś jest na nim szczęśliwy, bo się uśmiecha. Mamy tu przykład Robina Williamsa, który chorował na przewlekłą depresję. 11 sierpnia 2014 roku popełnił samobójstwo poprzez powieszenie. Nikt nie przypuszczał, że do tego dojdzie. Przecież trzy tygodnie wcześniej opublikował swoje zdjęcie z małpką na ramieniu ze swoich 63 urodzin. Wyglądał na nim na szczęśliwego.

„Kiedyś myślałem, że najgorszą rzeczą w życiu jest być samemu. To nieprawda. Najgorszą rzeczą w życiu jest być z ludźmi, którzy sprawiają, że czujesz się samotny”.

R. Williams


W.Odwiedź sklep