Prosty eksperyment | BazakBal | Nowy wymiar sztuki | 100% produkt polski
FACEBOOK

0

  • Brak produktów w koszyku.

Prosty eksperyment


 Każdej z tych trojga osób zdawało się, że dwoje drugich czuje dokładnie to, o co się ich podejrzewa. Atanazy szczególnie miał zawsze podświadome „założenie”, że wszyscy ludzie są w gruncie rzeczy tacy sami i trochę podobni do niego. Nikt nigdy pewnie nie był tak daleko od siebie, jak tych troje skazańców.

 „Pożegnanie jesieni” Witkacy

Każdy z nas jest inny. Wynika to z naszych doświadczeń. Niedawno tłumaczyłam 13 letniemu chłopcu dlaczego inni nie postrzegają świata podobnie do niego. Nurtowało, go dlaczego koledzy z klasy znęcają się nad jednym z chłopców. On stara się go wspierać, ale jest mu bardzo trudno się z tym pogodzić. Na początku nie wiedziałam, jak do tego tematu podejść. Jednak wpadłam na szatański pomysł pewnego eksperymentu.

Zaprosiłam Mikołaja ( tak nazywał się owy młodzieniec) oraz jego mamę Izę o pójście ze mną do kuchni. Wcześniej nie tłumaczyłam na czym ten eksperyment ma polegać.

Zapytałam tylko, aby powiedzieli mi co widzą w tej kuchni. To, co usłyszałam niesamowicie mnie zaskoczyło.  Każdy z nas zwracał uwagę na coś zupełnie innego!

Ja podeszłam do kuchni bardzo praktycznie. Powiedziałam co mi się podoba pod kątem funkcjonalności, a co bym zmieniła.

Iza zwróciła uwagę na okno które daje niesamowite światło.

Mikołaj natomiast mówił o większości rzeczy, które były poustawiane na blacie. Skupił się na wielu szczegółach, które my widziałyśmy ale nie były dla nas istotne.

Po tym wszystkim powiedziałam co o tym sądzę: 

Mikołaju, masz tu tylko trzy osoby i dla każdej z nas coś innego jest ważne. Nie możesz liczyć na to, iż każdy będzie taki jak Ty, ponieważ każdy z nas inaczej postrzega ten sam świat.

Mam nadzieję, że przez to będzie mu łatwiej zrozumieć innych.

Witkacy. Projekt karty tytułowej historii maniaków Romana Jaworskiego 2
Witkacy. Projekt karty tytułowej historii maniaków Romana Jaworskiego 2


W.



Odwiedź sklep