Sztuka Fantastyczna w Warszawie | BazakBal | Nowy wymiar sztuki | 100% produkt polski
FACEBOOK

0

  • Brak produktów w koszyku.

Sztuka Fantastyczna w Warszawie

Kocham, to co robimy. Dzięki temu możemy na co dzień obcować ze sztuką.

Od 25 czerwca do 04 września 2022 w Centrum Praskie Koneser możecie uczestniczyć w niesamowitym przedsięwzięciu, które inauguruje działalność Muzeum Sztuki Fantastycznej. Wystawa: Sztuka Fantastyczna w Warszawie.

Na ścianach wisi 60 dzieł takich twórców jak: Zdzisława Beksińskiego, Dariusza Zawadzkiego, Tomasza Alena Kopery, Jerzego Dudy-Gracza, Jacka Szynkarczuka, Wiesława Wałkuskiego, Maksymiliana Novak-Zemplińskiego, Mariusza Krawczyka, Marioli Jaśko, Andrzeja Olczyka, Sebastiana Smarowskiego, Rafała Musiulańca, Grzegorza Wróbla, Michała Powałki, Marcina Kołpakowicza, Józefa Gielniaka.

Powiem szczerze, że nie obraziłabym się, gdy one wszystkie wisiały u mnie w domu. 🙂

Twórcy odsłonili nam rąbek swoich przestrzeni, z których czerpią inspirację. Każdy na swój sposób przeżywa procesy twórcze, które są widoczne w tworzonych pracach.

Przecież sztuka fantastyczna zgłębia wyobraźnię, śnienie i fantazję. Dlatego tak fenomenalnie się czuję, gdy mam możliwość kontaktu z nią.

Ona zawsze przykuwa mój wzrok. Woła za mną, abym tylko się w niej zagłębiła. Każda z nich chciała opowiedzieć mi swoją historię, której jesteśmy w stanie z obrazu wyczytać tylko urywek.

„Pojęcie rozrywki w rozumieniu Morrigan odbiega znacznie od mojego wyobrażenia o rozrywce. Jak przystało na Szafarkę Śmierci, uwielbia przedłużające się wojny. Trzyma się tam zwykle z Kali i walkiriami i razem urządzają sobie na polu bitwy coś w rodzaju babskich wieczorów”.

Kevin Hearne, Na psa urok


W.Odwiedź sklep