„TAMARA ŁEMPICKA – KOBIETA W PODRÓŻY” | BazakBal | Nowy wymiar sztuki | 100% produkt polski
FACEBOOK

0

  • Brak produktów w koszyku.

„TAMARA ŁEMPICKA – KOBIETA W PODRÓŻY”

„Tamara Łempicka — kobieta w podróży” – Muzeum Narodowe w Lublinie

„Życie jest jak podróż. Spakuj tylko to, co najbardziej potrzebne, bo musisz zostawić miejsce na to, co zbierzesz po drodze”.

Tamara Łempicka

Ostatnio mam wrażenie, że ciągle jestem w podróży.:) Czyżby ta wystawa była zadedykowana mojej osobie?:) Na pewno nie. Nikt mnie nie nazywa królową Art Deco. Nie prowadzę tak imponującego życia. Jestem szarą myszką a „królowa jest tylko jedna”.

Tamara Łempicka, bo o niej tu mowa. Piękna kobieta rozumiejąca swoje czasy. Wyczuwająca trendy i umiejąca stworzyć odpowiednie historie uatrakcyjniające jej prace. Czasami zanurzająca się w fantasmagorycznych opowiastkach z kart historii, tylko jej znanych naprawdę. Pokazująca siebie innym tak, jak chciała, aby ją odbierano. Królowa swojego życia.

Podobno, za każdy sprzedany obraz kupowała diamentową bransoletkę. Traktowała ją jako inwestycję, którą łatwo można zabrać ze sobą.

60 prac zebranych w jednym miejscu wraz z 150 artefaktami z epoki Art Deco. 3 lata trwało przygotowanie takiej wystawy, która przyciągała ludzi z całego świata.

Cała ekspozycja składała się z kilkunastu części, które opowiadały pewne historie.

Cieszę się, że mogłam zobaczyć jej prace w oryginale.

Oczywiście nie obyło się bez zakupów w sklepie muzealnym.:) Jeszcze się Wam nie chwaliłam, że zawsze przywożę coś z wystaw: czasami koszulka, album, plakat, gra, pocztówki… To wszystko przenosi mnie ponownie do danej chwili.

„Robię, co chcę, i nienawidzę robić tego, co muszę. Nie należę do klasycznego typu ludzi”.

Tamara Łempicka


W.Odwiedź sklep