W czym tkwi Twoja siła? | BazakBal | Nowy wymiar sztuki | 100% produkt polski
FACEBOOK

0

  • Brak produktów w koszyku.

W czym tkwi Twoja siła?

Naucz się panować nad własną siłą. To trudniejsze jest od pokonania słabości – wierz mi.

(Nienasycenie) S.I. Witkacy

Niestety, wiele osób nie ma pojęcia w czym tkwi ich siła. 

Na początku warto się zastanowić, co to takiego jest ta siła. Jak podaje Wikiquote: jest to zdolność do wysiłku lub działania, energia życiowa lub duchowa

Teraz możemy pomyśleć o jaką siłę nam chodzi? Psychiczną, fizyczną, duchową? Bez względu na to, o którą nam chodzi, panowanie nad nią wymaga nie lada wysiłku. Siła jeśli nie jest pielęgnowana zanika. Jak to przepięknie określił Leonardo da Vinci „ Siła rodzi się z przymusu, a umiera z wolności”

Jeśli już określiliśmy w czym tkwi nasza siła, to przeanalizujmy jak możemy ją wzmocnić. Skoncentrujmy się na jej rozwoju a zobaczymy, że tym sposobem nauczymy się nad nią panować. Tylko nie rozpaczajmy, że we wszystkim nie jesteśmy najlepsi. Taki stan rzeczy jest niemożliwy. Dlatego przecież mamy taką różnorodność w naturze, aby każdy był w czymś dobry. 

Wiem, że duży wpływ na to wszystko ma dom rodzinny, wychowanie, środowisko. Wielu z nas są podcinane skrzydła i nie pozwala się nam „urosnąć w siłę”. Niektórym nie podoba się co i jak robimy. 

Jednak najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że jesteśmy wartościowi. Szacunek i uznanie należy się każdemu. Warto obudzić w sobie coś, co jest częścią nas samych wpisaną w nasze istnienie.

Pamiętajcie, że nasza siła jest naszą potęgą.

Witkacy. Portret Marii Nawrockiej
Witkacy. Portret Marii Nawrockiej

„Tych, którzy znają swoją wartość, nie da się złamać, bo prawdziwa siła nie tkwi w wyglądzie ale w umyśle”

Wiktoria ZenderW.Odwiedź sklep