Witkacy. Sejsmograf epoki przyspieszenia | BazakBal | Nowy wymiar sztuki | 100% produkt polski
FACEBOOK

0

  • Brak produktów w koszyku.

Witkacy. Sejsmograf epoki przyspieszenia

Bazakbal wyłonił się ze świata Witkacego jak Afrodyta z piany.

Dlatego nie mogło nas zabraknąć na tej wystawie. Nie pierwszy i ostatni raz tam jesteśmy. Staramy się podążać za Witkacym, chociaż, to nie jest takie proste i łatwe.

Wydarzenie „Witkacy. Sejsmograf epoki przyspieszenia” jest dostępny do zwiedzania od 08 lipca do 09 października 2022 roku. Jest to wystawa, w której starano się przedstawić mistrza w realiach współczesnych. Będąc tam, sami możecie ją ocenić.

Właśnie siedzę nad materiałami z niej (przygotowanymi przez osobę z Teamu Bazakbal). Sama jeszcze jej nie widziałam (już mam ustalony termin wyjazdu do Warszawy z zaplanowanymi innymi wystawami — na pewno będę wrzucała relacje na social media).

W jednym miejscu zebrano 500 eksponatów, podzielono wystawę na tematykę ważną dla artysty. Czyli: ciało, ruch, kosmos, przeżycie metafizyczne, wizja artystyczna, historia i kryzys kultury. Wszystko to można zobaczyć w Muzeum Narodowym w Warszawie.

„Co stanowi głębokość i powagę dzieła sztuki? Logika (nie laika) bezwzględna w dążeniu do wydobycia kształtu i barwy (w malarstwie). Wszyscy, tak zwani zręczni malarze balansują za pomocą podstępnych środeczków w celu wywołania złudzenia tej logiki, tej głębokości. Dochodzą oni do nadania pewnej jednolitości swojej robocie i tym sposobem poza istotnemi pierwiastkami sztuki oszukują widzów, wywołując w nich uczucie zadowolenia i zgodności z powodów, leżących prawie poza zagadnieniami sztuki. Trzeba dążyć do tego, żeby każdy motyw, który się maluje, wypowiadał się malarzowi do ostatka, żeby on w nim doszedł do zupełnego pojmowania i zupełnego wyzyskania środków malarstwa dla jego odtworzenia”.

Witkacy


W.Odwiedź sklep