Żyć własnym życiem | BazakBal | Nowy wymiar sztuki | 100% produkt polski
FACEBOOK

0

  • Brak produktów w koszyku.

Żyć własnym życiem

Twórz lepszą przyszłość, czerpiąc z przeszłości.

~słowa z Goethego

Co miał na myśli, mówiąc lepszą? Bardziej dostosowaną do naszych czasów? Czy może dostatecznie uległą? Przecież przeszłość decyduje o przyszłości. Każda decyzja, którą podejmujemy, jest wynikiem naszych doświadczeń — czyli tego, co przeżyliśmy.

„Pamiętaj, że człowiek się zmienia, jednak jego przeszłość nigdy”

Becca Fitzpatrick „Szeptem”

Historia uczy nas, że wszystko, co robimy, zostanie wykorzystane do różnych celów. Nie ma znaczenia, czy nam się to podoba, czy nie. Każdy z nas jest inny i ma różne potrzeby. Takie jest życie. Wszyscy dążymy naprzód, stawiamy sobie cele, realizujemy je. Wykonujemy tysiące zadań. Planujemy przyszłość, a to wszystko w imię przeszłości.

„Tak oto dążymy naprzód, kierując łodzie pod prąd, który nieustannie znosi nas w przeszłość”.

F.Scott Fitzgerald „Wielki Gatsby”

Tak właśnie widzę swoje miejsce we Wszechświecie. Jestem częścią planu… i jest mi z tym dobrze.

„…życie wysyła człowieka nie w przyszłość, ale z powrotem w przeszłość, do dzieciństwa i, ostatecznie, jeszcze przed narodziny, aby obcował ze zmarłymi. Starzejesz się, sapiesz na schodach, wstępujesz w ciało swojego ojca. Stąd już tylko krok do dziadków i zanim się zorientujesz, już podróżujesz w czasie. W naszym życiu dorastamy wstecz”.

Jeffrey Eugenides „Middlesex”

Zapewne zastanawiacie się co dalej? Dlaczego nie pamiętamy tego, co było przed naszymi narodzinami? Czy uczestniczyliśmy już w innej części planu Ziemia? Jak wygląda casting na nową edycję? Czyżby to wszystko, nie przypominało Wam serialu?

„Bo choć to ich groby, to mój znak, gdzie jestem. A kto wie nawet, czy to nie tu jest środek mojego widnokręgu, bo jedynie tu jestem w stanie doznawać tej bolesnej dotkliwości, jak umieram za nimi i ja, a nie tylko świat dookoła mnie”.

Wiesław Myśliwski „Widnokrąg”

Nasza droga składa się ze schematycznych elementów, które często przez siebie przenikają. Widzę to jako Toccate i Fuge d-moll Johanna Sebastiana Bacha

„Często powtarzamy schematy z życia naszych przodków i jesteśmy w stanie to przerwać tylko w momencie, gdy sami to zrozumiemy. Dopiero gdy zobaczymy te powiązania, to jesteśmy w stanie żyć własnym życiem”.

Magdalena Witkiewicz „Jeszcze się kiedyś spotkamy”


W.



Odwiedź sklep