Życie z depresją | BazakBal | Nowy wymiar sztuki | 100% produkt polski
FACEBOOK

0

  • Brak produktów w koszyku.

Życie z depresją

Ze smutkiem trzeba tak walczyć, jak z chorobą. Nie dopuścić, żeby się stała chronicznym stanem, nałogiem myśli i uczuć. Trzeba mu przeciwstawić cele i dążenia, które pozostały żywe, trzeba przeciwstawić obowiązek względem ludzi – ludzi bliskich i Tobie oddanych. Rozumiesz? Jest w Tobie więcej sił, niż Ci się teraz zdaje.

Stanisław Ignacy Witkiewicz

Smutek, melancholia, płaczliwość, apatia, brak energii i chęci do życia oraz wiele innych objawów, którym trzeba się przeciwstawić.
To właśnie jest depresja. Choroba, na którą w Polsce w 2021 roku choruje około 4 miliony ludzi na 38 milionów mieszkańców (pamiętajmy, że dużo osób nie zgłasza się po pomoc-dlatego wyniki są zaniżone).
Na całym świecie aż 350 milionów osób jest zdiagnozowanych.
Przerażają mnie informacje o samobójstwach młodzieży, której nikt nie pomógł. Rodzina w pogoni za pieniądzem zapomina o relacjach rodzinnych. Dzieci często są pozostawione samemu sobie. Rzeczywistość ich przerasta, a oni sobie z tym nie są w stanie poradzić.
Zapominamy, że depresja to choroba, można sobie z nią poradzić. Potrzebujemy tylko specjalistycznej pomocy, aby ją pokonać.

Leki, które mogą zostać nam zapisane, mają za zadanie pomóc nam się wzmocnić, abyśmy odnaleźli w sobie siłę, która tylko czeka na uwolnienie. Jej zadaniem jest wsparcie naszej psyche, przez co uwolnimy się od choroby (bądź nauczymy się z nią funkcjonować).
Proszę Was, abyście nie bagatelizowali objawów i dali sobie pomóc.
Pamiętajcie, że przyszło nam się zmierzyć z pandemią, wojną, trudną sytuacją polityczną i gospodarczą. To wszystko nas dotyka. Nie dajmy się pogrążyć w chorobie, walczmy z nią.

Witkacy. Portret Teodora Białynickiego-Biruli
Witkacy. Portret Teodora Białynickiego-Biruli


W.



Odwiedź sklep