O Nas | BazakBal | Nowy wymiar sztuki | 100% produkt polski
FACEBOOK

0

  • Brak produktów w koszyku.
  /  O Nas

Czym jest BazakBal?

BazakBal to marka, dla której liczy się propagowanie rodzimej sztuki. Bezustannie zachwyca nas twórczość artystów, z którymi mamy okazję współpracować, dlatego zdecydowaliśmy się połączyć siły i razem tworzyć dzieła, które zawsze możecie mieć przy sobie.
Nasze koszulki to wysoka jakość, moda made in Poland i ukłon w stronę sztuk pięknych.  

Skąd wziął się pomysł na nazwę marki?

Nazwa BazakBal ma swoje korzenie w powieściach Ignacego Witkiewicza (Witkacego). To właśnie nazwisko Atanazego BazakBala stało się naszą inspiracją.

Jak widzisz w BazakBal sztukę czuć w każdym calu.  

Czy cała produkcja odbywa się w Polsce?

Jesteśmy 100% made in Poland. Nadruki, będące wiernym odwzorowaniem dzieł wykonujemy w naszej siedzibie we Wrocławiu, a koszulki szyjemy w polskiej szwalni butikowej, która zapewnia nam sprawdzoną bawełnę najwyższej klasy.

Kto projektuje kroje naszych koszulek?

Projektowaniem krojów koszulek zajmują się osoby z naszego zespołu. Nasze fasony, jak i cały BazakBal to efekt współpracy wielu głów. Team work jest dla nas motorem napędowym, wszyscy wzajemnie się uzupełniamy, realizując wyśnione artystyczne wizje.  

Jakich dzianin używamy?

Nasze produkty wykonane są z najwyższej jakości bawełny. Dzięki temu są wyjątkowo wytrzymałe, łatwe w praniu, odporne na gniecenie oraz bardzo dobrze chłoną pot i wodę.  

Co przygotowaliśmy dla artystów, z którymi współpracujemy?

Sztuka artystów, z którymi współpracujemy – ma dla nas nieocenioną wartość, dlatego tak chętnie ją promujemy i przekazujemy % od każdej sprzedanej koszulki lub bluzy twórcy dzieła. Jesteśmy dumni, że mamy okazję nawiązywać długotrwałe relacje z uzdolnionymi artystami, których prace zaszczytnie zdobią nasze kroje.  

Nasza misja

Celem marki Bazakbal jest stawianie sztuki na pierwszym miejscu i uwolnienie jej. Chcemy, by dzieła wychodziły z ram, wplatały się w Wasze outfity i z dumą kroczyły przez ulice. Prowokujemy, by twórczość odnajdywała się w nowym wymiarze, a nie znikała w czeluściach szuflad. Uwielbiamy trafiać na artystów i zapraszać ich do dzielenia się swoim talentem.
Razem otwieramy oczy na barwny świat sztuki.JAKOŚCIOWY WYBÓR

W BazakBal dbamy o jakość po to, by noszenie na sobie wyjątkowych dzieł było nie tylko estetyczne, komfortowe, wytrzymałe, ale i bezpieczne. Materiały, z których szyte są nasze produkty posiadają odznakę Oeko-Tex Standard 100, która jest wiodącym na świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Jest ona potwierdzeniem, że mamy do czynienia z tkaniną wolną od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka, dlatego nie znajdziesz w nich pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich. Co więcej, certyfikat Oeko-Tex Standard 100 potwierdza spełnienie wymagań polskich przepisów prawnych dotyczących bezpieczeństwa produktów włókienniczych. Oeko-Tex – tak jak i my – nie idzie na kompromisy, dlatego każda belka materiału po zejściu z produkcji jest sprawdzana na maszynie przeglądowej, co pozwala na odrzucenie produktu, który nie spełnia norm jakościowych już we wstępnej fazie wykańczania tkaniny. Po wykończeniu, każda z dzianin jest poddawana badaniu, które określa parametry trwałości kolorów, kurczliwości, odporności na pot i tarcie.

Nasze produkty posiadają również rozpoznawalny, i z roku na rok coraz bardziej ceniony, certyfikat GOTS, czyli Global Organic Textile Standard. Dzięki niemu, jesteśmy pewni, że tkanina, z której korzystamy spełnia wszystkie wymogi na wszystkich etapach produkcji – od surowca,, aż po gotowy produkt. Do produkcji używane są wyłącznie nietoksyczne i biodegradowalne dodatki.

BazakBal SZTUKA DOBREGO EKO-WYBORU